Açlıktan ve Susuzluktan Kimse Ölmesin

  Eklenme Tarihi : 14.3.2017   Okunma Sayısı : 12898   Tüm Kampanyalarımız

Afganistan Yardım,Arakan Yardımları,Aşevi  (Sıcak Yemek Dağıtımı),Doğal Afet Yardımları,Gıda Yardımları,İnsani Yardım,Orta Afrika Cumhuriyeti,Somali Yardımları,Somali Yetimhane ve Okul Projesi,Suriye Yardımları,Yurtdışı Yardımları,YEMEN, SOMALİ, DOĞU AFRİKA, açlık, kuraklık, çocuk ölümleri, umuduol, yemende açlık, somali'de açlık, kuraklık, çocuklar açlıktan ölüyor,

Afrika'nın Yemen'in ve Diğer İnsanların Umudu Olmak İçin Desteğinize ihtiyacımız Var.

Dünyanın değişik yerlerinde kuraklığın, açlığın, yoksulluğun ve imkânsızlığın neden olduğu ölümler her geçen gün artıyor.  Çoğunluğunu çocukların oluşturduğu 23 milyondan fazla insan ölümle burun buruna.

Afrika’da Ülkelerden gelen bilgiler içler acısı. Korkunç vakalardan bahsediliyor. Kuraklık nedeni ile önce hayvanlar telef oldu. Hasta, zayıf bünyeli insanlar ve çocuklar bir bir ölmeye başladı. Suya ve gıdaya ulaşamayan köylerde her gün onlarca ölüm vakası gerçekleşiyor.

BM verilerine göre, Doğu Afrika ülkelerinde 23 milyon kişi gıda krizi nedeniyle açlıkla karşı karşıya. Kuraklık nedeniyle “ulusal felaket” ilan edilen Somali’de, şu ana kadar 110 kişinin açlıktan öldüğü açıklandı. Zengin yeraltı kaynaklarına ve tarıma elverişli topraklara sahip olmasına rağmen Güney Sudan’da, iç savaşın neden olduğu gıda krizi yüzünden 4,9 milyon kişi acil yardım bekliyor.

Gıda krizi nedeniyle 23 milyon kişinin açlıkla yüz yüze geldiği ve kıtlık kaynaklı ölümlerin başladığı Doğu Afrika’da, uluslararası toplumun harekete geçmemesi halinde büyük bir felaket yaşanabilir.

Doğu Afrika’da kuraklığın ve iç savaşın yol açtığı gıda krizi, kıtlık ve açlık kaynaklı ölümlerin başlamasıyla yeni bir boyut kazandı.

23 milyon kişi için kırmızı alarm!

Birleşmiş Milletler (BM) verilerinden derlediği bilgilere göre, Somali, Güney Sudan, Etiyopya, Kenya, Cibuti, Sudan, Uganda ve Burundi gibi ülkelerde yaklaşık 23 milyon kişi acil gıda yardımına ihtiyaç duyuyor.

Somali’de yaklaşık 5 milyon insanın acil yardım gereksinimi olduğunu ve Somali için kıtlık uyarısı yaptığı biliyoruz. 70 bini ölüm riskiyle karşı karşıya olmak üzere en az 360 bin Somalili çocuğun tehlikeli derecede yetersiz beslendiği ülkede, binlerce insanın yiyecek bulabilmek umuduyla başkent Mogadişu'ya doğru göç etikleri gözlemleniyor. Ayrıca açlık ve temiz su eksikliği nedeniyle kolera gibi çeşitli hastalıklar da söz konusu.

Gıda krizinin başlıca sebebini şiddetli kuraklık ve iç savaş oluştururken, ekonomik istikrarsızlık, yağış rejimindeki değişiklik ve göç trafiği de krizi tetikleyen etkenler arasında yer alıyor. Bölgede hayvan ölümlerine ve hasatın düşmesine bağlı olarak oluşan gıda fiyatlarındaki artış da devam ediyor.

Yemen’de iç savaş ve kuraklık milyonlarca insanı etkiledi. Çocuklar açlık ve salgın hastalıklardan ölüyor.

Tüm bunlar dünyanın gözleri önünde yaşanıyor. İnsan hakları naraları atarak gürültü yapanlar ne zaman harekete geçer bilmiyoruz ama biz sessiz kalamazdık. Bir kez daha bu aziz millete, insanlığa sahip çıkmak, aç olanı doyurmak, düşmüşü kaldırmak görevi düştü.

Beşir Derneği olarak bizde milletimizin bağışlarıyla bu hizmete önde ve öncü olarak talip olduk. Dünyanın değişik yerlerinde kuraklığın, açlığın, yoksulluğun ve imkânsızlığın pençesinde zor şartlar altında yaşayan halkın yanında olmak, açlık ve hastalık nedeniyle ölen çocukların imdadına yetişmek gayretindeyiz. , Somali, Sudan gibi Afrika ülkeleri, Yemen, Afganistan, Suriye vb. ülkelerde gıda ve tıbbi malzeme ihtiyaçlarının giderilmesi, su kuyuları açılması, iç savaş veya daha başka nedenlerle on binlerce yetim ve öksüz kalan çocukların sahiplenilmesi, barınma ve temel ihtiyaç malzemelerinin temini, sosyal hayatın canlanması,  diğer ihtiyaçlarının karşılanması, yetimhane yapılması, mesleki eğitim hizmetlerinin verilerek halkın üretkenliğini artıracak projelerin yapılması ve benzeri ihtiyaçlarının karşılanması için Açlıktan Kimse Ölmesin Kampanyası’nı başlattı. Kampanyamıza nakdi ve ayni yardım yapabilirsiniz. Ayni yardımlarda, Un, Şeker, Pirinç, Makarna ve benzeri kuru gıdalar, Çocuk Maması, Çocuk bezi ve temizlik malzemelerinden oluşan dayanıklı, uzun ömürlü ürünler olmalıdır. Ayni yardımlar deniz aşırı sevkiyata uygun olmadıkları veya nakliye bedeli, malzemenin mali bedelinden fazla olması durumunda Türkiye veya Suriyeli ihtiyaç sahiplerine dağıtılacaktır. 

Kampanyamıza ayni ve nakdi destek veren kurumsal bağışçılarımız gıda bankacılığı kapsamında verdiği ürünlerin maliyetini vergilerinden indirebileceklerdir.

 

Kampanya ya destek olmak için,

SMS ile : “AÇLIK” yaz 4042’ye Gönder 5 TL bağışta bulun.Websayfamızdan Online Olarak:  https://goo.gl/8ylkhj

Banka Hesap Numaralarımız:

Kuveytturk Katılım Bankası Pendik Şubesi(8)
Hesap No: 400000-17

Iban No: TR82 0020 5000 0004 0000 0000 17

 

 

T.C. Ziraat Bankası Gebze Bağdat Caddesi Şubesi(1728)

Hesap No: 57461050-5093

Iban No: TR590001001728574610505093

 

 

  
Fotoğraf Galerisi
Benzer İçerikler
ramazan, ramazan ayı, Ramazan-ı Şerif, Onbir ayın sultanı, rahmet ayı, zekat, fitre, fidye, oruç, iftar, sahur, hurma, teravih, ramazan sokağı, ramazan programı, iftara doğru, ramazan yardımları, kumanya yardım, zekat ver, zekat yardımı, secak yemek yardımız, iftar sofrası, iftariyelik,Aşevi  (Sıcak Yemek Dağıtımı),Gıda Yardımları,Ramazan Yardımları Ramazan BU RAMAZAN HERKES SENİ BEKLİYOR Beşir Derneği, Nevşehir, paylaşım noktası, gıda ve giyim yardımı,Gıda Yardımları,İnsani Yardım,Paylaşım Noktası,Temsilci Faaliyetleri Nevşehir'de Gıda Yardımları Beşir Derneği, Nevşehir'de bulunan paylaşım noktası aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve temizlik yardımları yaptı. Kenya, su kuyusu, hikmet baysal, yardım,İnsani Yardım,Su Kuyusu,Yurtdışı Yardımları Beşir Derneği, Kenya'da Su Kuyusu Açmaya Devam Ediyor. 15 Temmuz Şehitlerimiz adına başlattığımız su kuyusu projelerine bir yenisini daha ekleyen Beşir Derneği, Kenya'nın Goade köyünde su kuyusu açtı. şanlıurfa, kış, beşir, türkiye,,İnsani Yardım,Tanıtım Faaliyetleri Beşir Derneği Şanlıurfa’da Kışlık Yardımlarda Bulundu Beşir Derneği Şanlıurfa Eyvan Temsilciliği, bölgedeki ihtiyaç sahibi 450 aileye kışlık yardımlarda bulundu. suriye, gıda, türkiye, bağış, beşir, kumanya, kurban,,Gıda Yardımları,İnsani Yardım,Suriye Yardımları İzmir’den Suriye’ye İnsani Yardım TIR’ı Beşir Derneği’nin İzmir’de bulunan Ege Bölge Müdürlüğü Lojistik Deposu’ndan Suriye’ye insani yardım malzemesi gönderildi. bayramlık, ramazan, elbise, beşir, ümraniye,,Bayramlık Bağışı,Giyim Yardımları,İnsani Yardım,Ramazan Yardımları,Temsilci Faaliyetleri Ümraniye’de Erken Bayram: “Bayramlık Paylaşım Noktası” Açıldı Beşir Derneği, ihtiyaç sahibi ailelerin 5-12 yaş arasındaki çocuklarına ücretsiz kıyafet yardımı yapacağı mağazasını Ümraniye'de açtı. bayramlık, beşir, paylaşım, noktası, ümraniye, fatih, istanbul, türkiye,,Bayramlık Bağışı,Giyim Yardımları,İnsani Yardım Bayramlık Mağazaları Açılıyor Beşir Derneği, her bayram olduğu gibi bu Ramazan bayramında da yetimlerin, kimsesizlerin ve ihtiyaç sahiplerinin ücretsiz bayramlık giysi alabilecekleri mağazalar açıyor. kumanya, ramazan, beşir, ankara, ,Gıda Yardımları,İnsani Yardım,Kumanya Bağışı,Ramazan Yardımları,Temsilci Faaliyetleri Ankara Siteler’de Ramazan Öncesi Kumanya Yardımı Yapıldı On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif’i büyük bir heyecan ve iştiyakla bekleyen Beşir Derneği, Ankara Siteler’de kumanya yardımı gerçekleştirdi. bilezik, arakan, beşir, yardım, myanmar, zulüm,,Arakan Yardımları Arakan’daki Kardeşlerine Bileziğini Bağışladı Zulmün kol gezdiği topraklara Kocaeli’den yardım eli uzandı. O ellerden birinde ise bilezik vardı. Hayırsever bağışçımız, bileziğini Arakan’a gönderdi. van, deprem, yardım, beşir,,Doğal Afet Yardımları Altı Yıl Önce Van Depreminde Vefat Eden Kardeşlerimizi Rahmetle Anıyoruz 23 Ekim 2011’de Van’da meydana gelen 7.2 şiddetindeki depremde hayatını kaybeden insanımıza Allah’tan (c.c) rahmet diliyoruz.
Yukarı Çık

Sayfayı Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest SMS Email