Edirne’de Aşure İkramı Gerçekleştirildi

  Eklenme Tarihi : 9.10.2018   Okunma Sayısı : 165   Haberler

Aşure Etkinlikleri,İnsani Yardım,Temsilci Faaliyetleri,aşure, muharrem, hicret, hicri yılbaşı, dağıtım, kültür, aşure geleneği, edirne,


Vakıf medeniyetinin varisleri olarak kültür mirasımızı günümüze aktarmak ve yaşatmak, bu çerçevede belirlediğimiz yardımlaşma misyonunu ve geliştirdiğimiz insani yardım modellerini başta Türkiye olmak üzere tüm mazlum coğrafyalarda hayata geçirmek amacıyla yürüttüğümüz etkinliklerden biri de aşure ikramı.

 

Bu kapsamda Türkiye’nin 81 ilinde bulunan 250’ye yakın temsilciliği ve binlerce gönüllüsüyle Muharrem ayını dolu dolu geçiren derneğimiz, Edirne Selimiye Camii avlusunda aşure ikramında bulundu. Düzenlenen etkinlik, Edirne halkının sevincine vesile oldu.

 

Beşir Derneği Edirne Temsilcisi Tuğrul İnce, "Yakın coğrafyamızda çok fazla ayrılık ve üzüntü var. Gönüllerimizi birbirimize açalım, bölünüp parçalanmayalım. Bu vesileyle birlik ve beraberliğin temsil edildiği aşure ikramımızı geri çevirmeyen hemşerilerimize ve organizasyona katkı veren gönüllülerimize çok teşekkür ederim" dedi.

 

Beşir Derneği, Türkiye’nin dört bir yanında Muharrem ayı boyunca gerçekleştirilecek olan aşure ikramlarıyla kardeşlik ve paylaşmanın pekişmesine katkı sağlamaya ve vatandaşların yüzünü güldürmeye devam edecek.

 
Benzer İçerikler
Beşir Derneği, Nevşehir, paylaşım noktası, gıda ve giyim yardımı,Gıda Yardımları,İnsani Yardım,Paylaşım Noktası,Temsilci Faaliyetleri Nevşehir'de Gıda Yardımları Beşir Derneği, Nevşehir'de bulunan paylaşım noktası aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve temizlik yardımları yaptı. şanlıurfa, kış, beşir, türkiye,,İnsani Yardım,Tanıtım Faaliyetleri Beşir Derneği Şanlıurfa’da Kışlık Yardımlarda Bulundu Beşir Derneği Şanlıurfa Eyvan Temsilciliği, bölgedeki ihtiyaç sahibi 450 aileye kışlık yardımlarda bulundu. suriye, gıda, türkiye, bağış, beşir, kumanya, kurban,,Gıda Yardımları,İnsani Yardım,Suriye Yardımları İzmir’den Suriye’ye İnsani Yardım TIR’ı Beşir Derneği’nin İzmir’de bulunan Ege Bölge Müdürlüğü Lojistik Deposu’ndan Suriye’ye insani yardım malzemesi gönderildi. bayramlık, ramazan, elbise, beşir, ümraniye,,Bayramlık Bağışı,Giyim Yardımları,İnsani Yardım,Ramazan Yardımları,Temsilci Faaliyetleri Ümraniye’de Erken Bayram: “Bayramlık Paylaşım Noktası” Açıldı Beşir Derneği, ihtiyaç sahibi ailelerin 5-12 yaş arasındaki çocuklarına ücretsiz kıyafet yardımı yapacağı mağazasını Ümraniye'de açtı. bayramlık, beşir, paylaşım, noktası, ümraniye, fatih, istanbul, türkiye,,Bayramlık Bağışı,Giyim Yardımları,İnsani Yardım Bayramlık Mağazaları Açılıyor Beşir Derneği, her bayram olduğu gibi bu Ramazan bayramında da yetimlerin, kimsesizlerin ve ihtiyaç sahiplerinin ücretsiz bayramlık giysi alabilecekleri mağazalar açıyor. kumanya, ramazan, beşir, ankara, ,Gıda Yardımları,İnsani Yardım,Kumanya Bağışı,Ramazan Yardımları,Temsilci Faaliyetleri Ankara Siteler’de Ramazan Öncesi Kumanya Yardımı Yapıldı On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif’i büyük bir heyecan ve iştiyakla bekleyen Beşir Derneği, Ankara Siteler’de kumanya yardımı gerçekleştirdi. somali, beşir, yardım, tır, ramazan,Gıda Yardımları,İnsani Yardım,Somali Yardımları,Temsilci Faaliyetleri,Yurtdışı Yardımları Düzce’den Somali’ye Yayılan Ramazan Sevinci Ramazan ayı dolayısıyla Somali'ye un ve makarnadan oluşan bir tır yardım malzemesi gönderildi. beşir, kan, kızılay, ereğli, karadeniz,Kan Bağış Kampanyası,Temsilci Faaliyetleri Karadeniz Ereğli’de Kan Bağış Organizasyonu Beşir Derneği, Karadeniz Ereğli’de düzenlediği kan bağış organizasyonunda 193 ünite kan bağışına ulaştı. beşir, ramazan, bolu, kumanya, bağış,Gıda Yardımları,Temsilci Faaliyetleri Beşir Derneği’nde Ramazan Bereketi Beşir Derneği Bolu Temsilciliği, ihtiyaç sahiplerine Ramazan öncesi kuru gıda dağıtımında bulundu. paylaşım, noktası, beşir, parasız, market,Temsilci Faaliyetleri Etimesgut Paylaşım Noktasından İhtiyaç Sahiplerine Yardım Beşir Derneği’nin ‘Paylaşım Noktası’ olarak hayata geçirdiği sosyal marketlerde para geçmiyor.
Yukarı Çık

Sayfayı Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest SMS Email