Sıcak Yemek İkramıyla Her Gün Suriye'deyiz

  Eklenme Tarihi : 31.7.2018   Okunma Sayısı : 575   Haberler

Aşevi  (Sıcak Yemek Dağıtımı),İnsani Yardım,Suriye Yardımları,suriye, türkiye, beşir, sıcak yemek, elbil, risale, ferziye, azez, cerablus, halep, yardım, savaş,


Beşir Derneği’nin Kilis ve Cerablus’taki aşevlerinden ve Reyhanlı’daki fırınından her gün Elbil, Risale ve Ferziye kamplarında, Cerablus ve Azez’de binlerce Suriyeli savaş mağduruna sıcak yemek ve ekmek ikramında bulunuluyor.

 

Geçtiğimiz Ramazan ayında Suriye’nin Cerablus bölgesinde 10 bin kişilik kapasiteyle hizmet vermeye başlayan Beşir Derneği aşevinde, her gün iki çeşit sıcak yemek pişirilip Cerablus halkına ve yakın yerlerdeki kamp alanlarında yaşayan savaş mağdurlarına ikram ediliyor.

 

Kilis’te bulunan aşevinden ise Halep kırsalındaki 3 bin kişilik Elbil Kampı'na, toplamda 5 bin 500 kişiye ulaşan Risale ve Ferziye kamplarına aynı şekilde her gün iki çeşit sıcak yemek sevk edilip dağıtılıyor. Reyhanlı’daki fırınından da Azezliler’e her gün ekmek yardımında bulunan Beşir Derneği, savaşın ilk yıllarından bu yana Suriye halkına yardımda bulunmayı sürdürüyor.

 

Suriyeli savaş mağdurlarına “mülteci” yerine “muhacir” gözüyle bakan Beşir Derneği, “ensar” olabilmenin gereğini yerine getirebilmek ve kardeşlerini yalnız bırakmamak adına Türkiye’deki ve Suriye’deki savaş mağduru mazlumların yanında olmaya gayret ediyor.

  
Benzer İçerikler
Beşir Derneği, Nevşehir, paylaşım noktası, gıda ve giyim yardımı,Gıda Yardımları,İnsani Yardım,Paylaşım Noktası,Temsilci Faaliyetleri Nevşehir'de Gıda Yardımları Beşir Derneği, Nevşehir'de bulunan paylaşım noktası aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve temizlik yardımları yaptı. şanlıurfa, kış, beşir, türkiye,,İnsani Yardım,Tanıtım Faaliyetleri Beşir Derneği Şanlıurfa’da Kışlık Yardımlarda Bulundu Beşir Derneği Şanlıurfa Eyvan Temsilciliği, bölgedeki ihtiyaç sahibi 450 aileye kışlık yardımlarda bulundu. suriye, gıda, türkiye, bağış, beşir, kumanya, kurban,,Gıda Yardımları,İnsani Yardım,Suriye Yardımları İzmir’den Suriye’ye İnsani Yardım TIR’ı Beşir Derneği’nin İzmir’de bulunan Ege Bölge Müdürlüğü Lojistik Deposu’ndan Suriye’ye insani yardım malzemesi gönderildi. bayramlık, ramazan, elbise, beşir, ümraniye,,Bayramlık Bağışı,Giyim Yardımları,İnsani Yardım,Ramazan Yardımları,Temsilci Faaliyetleri Ümraniye’de Erken Bayram: “Bayramlık Paylaşım Noktası” Açıldı Beşir Derneği, ihtiyaç sahibi ailelerin 5-12 yaş arasındaki çocuklarına ücretsiz kıyafet yardımı yapacağı mağazasını Ümraniye'de açtı. bayramlık, beşir, paylaşım, noktası, ümraniye, fatih, istanbul, türkiye,,Bayramlık Bağışı,Giyim Yardımları,İnsani Yardım Bayramlık Mağazaları Açılıyor Beşir Derneği, her bayram olduğu gibi bu Ramazan bayramında da yetimlerin, kimsesizlerin ve ihtiyaç sahiplerinin ücretsiz bayramlık giysi alabilecekleri mağazalar açıyor. kumanya, ramazan, beşir, ankara, ,Gıda Yardımları,İnsani Yardım,Kumanya Bağışı,Ramazan Yardımları,Temsilci Faaliyetleri Ankara Siteler’de Ramazan Öncesi Kumanya Yardımı Yapıldı On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif’i büyük bir heyecan ve iştiyakla bekleyen Beşir Derneği, Ankara Siteler’de kumanya yardımı gerçekleştirdi. Suriye, Halep, İdlib, insani yardım, tır, sıcak, yemek, ekmek, etarip,Suriye Yardımları Halepli Yetimlere Gıda Yardımı Yapıldı Beşir Derneği Suriye Koordinatörlüğü Halep’in Etarip Bölgesi’ndeki ihtiyaç sahibi ve yetimlere gıda yardımında bulundu. somali, beşir, yardım, tır, ramazan,Gıda Yardımları,İnsani Yardım,Somali Yardımları,Temsilci Faaliyetleri,Yurtdışı Yardımları Düzce’den Somali’ye Yayılan Ramazan Sevinci Ramazan ayı dolayısıyla Somali'ye un ve makarnadan oluşan bir tır yardım malzemesi gönderildi. Suriye, Halep, İdlib, insani yardım, tır,İnsani Yardım,Suriye Yardımları Acil İnsani Yardımlar Suriyelilere Umut Oldu Beşir Derneği, Al Waer ve Humus’tan İdlib’e nakledilen savaş mağdurlarına acil insani yardımlarda bulundu. çorlu,beşir derneği,halep,suriye,tır,un,İnsani Yardım,Suriye Yardımları,Temsilci Faaliyetleri,Yurtdışı Yardımları Çorlu Beşir Derneği Un Dolu 3 Tırı Halep İçin Uğurladı Çorlu Beşir Derneği Un Dolu 3 Tırı Halep İçin Uğurladı
Yukarı Çık

Sayfayı Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest SMS Email